Aktualności

 • Oktober Festung 2021

  OKTOBER FESTUNG
  w Twierdzy Kłodzko

  9 października 2021 r. (w najbliższą sobotę) zapraszamy Was na coroczną grę terenową nawiązującą do aktywności żołnierzy w czasie pokoju oraz ilustrującą niektóre wątki z historii Twierdzy Kłodzko. Poza tym dużo złotego trunku, biesiada na 102 i fantastyczna, rodzinna zabawa z Kartą Rekruta!

  Więcej
 • Program XVI Dni Twierdzy Kłodzko

  W dniach 6-8 sierpnia Twierdza Kłodzko zaprasza wszystkich miłośników historii, pasjonatów militariów, niestrudzonych poszukiwaczy przygód i ludzi ciekawych wszystkiego na XVI Dni Twierdzy Kłodzko.
  Podczas tych trzech wyjątkowych dni szykuje się bogata uczta historyczna, obfitująca w liczne scenki rekonstruktorskie (potyczki, alarmy bojowe, musztry, pojedynki, pobory rekruta i scenki z życia około żołnierskiego z XVIII i XIX w.), stoiska dawnego rzemiosła związanego z armią oraz wiele innych atrakcji, że wspomnimy choćby o orzeźwiającym kraftowym Piwie z Twierdzy Kłodzko.
  Ponadto wiele atrakcji towarzyszących oraz występy artystyczne w wykonaniu Janusza Cedro oraz Pawła Tura.

  Koniecznie zobacz program szczegółowy, klikając przycisk "więcej".
  Więcej
 • Pociąg do Twierdzy Kłodzko

  Przyjedź do nas Kolejami Dolnośląskimi a do domu wrócisz gratis!
  Wybierasz się na Dni Twierdzy Kłodzko? Skorzystaj z wakacyjnej akcji w ramach #LatozKD prowadzonej przez naszego partnera Koleje Dolnośląskie.  


  Więcej
 • Majowe Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko

  Odwiedź Twierdzę Kłodzką w dniach 1–3 maja 2021 r., a zobaczysz, na czym polegał "pruski dryl" i jak wyglądali pruscy żołnierze. Zobaczysz również obóz żołnierzy 4 pułku Księstwa Warszawskiego. Wszystko za sprawą odbywających się w Twierdzy ćwiczeń rekonstruktorów pod hasłem „Manewry napoleońskie”.
  Więcej
 • Forteczna wycieczka

  Oferta specjalna skierowana do młodzieży na zwiedzanie połączone z lekcją historii i jednocześnie z elementami zabawy oraz relaksu przy ognisku. Szczególnie gorąco zapraszamy na wycieczkę uczniów kłodzkich szkół.
  Zapoznaj się z ofertą "Fortecznej wycieczki"

  Więcej
 • TERMINY NA GRUDZIEŃ:

  Więcej
 • Oktober Festung odwołany!

  Wobec obostrzeń ogłoszonych wczoraj przez Premiera RP, a dotyczących ograniczenia zgromadzeń publicznych w strefie żółtej do 25 osób, z nieskrywanym żalem odwołujemy tegoroczne Oktober Festung!

  Więcej
 • OKTOBER FESTUNG - 17 PAŹDZIERNIKA

  V Oktober Festung to okazja do rodzinnej gry terenowej opartej na rywalizacji, podchodach i myszkowaniu po ogromnej fortecy w celu samodzielnego zlokalizowania stanowisk z zadaniami i wypełnieniu imiennej Karty Rekruta możliwie największą ilością punktów.

  Więcej
 • XV DNI TWIERDZY KŁODZKO

  Serdecznie zapraszamy na XV DNI TWIERDZY KŁODZKO. Będzie wystrzałowo!

  Więcej
 • Do Kłodzka Polbusem!

  Dobrym i wygodnym sposobem, aby odwiedzić Kłodzko i zwiedzić Twierdzę Kłodzko jest skorzystanie z oferty Polbus PKS Wrocław, który prowadzi autobusowe kursy Wrocław – Kudowa-Zdrój. Warto też wykorzystać fakt, że okazując bilet z kursu Wrocław – Kudowa-Zdrój tego przewoźnika, otrzymuje się 5% zniżki na wejściówkę do Twierdzy Kłodzko. Kursy na trasie Wrocław – Kudowa-Zdrój odbywają się w każdą sobotę i niedzielę (do końca wakacji).

  Więcej
 • Od 18 maja można zwiedzać chodniki kontrminowe

  Od 18 maja będzie można zwiedzać chodniki kontrminowe! To wyjątkowa, jedyna taka atrakcja w Polsce. Przejściu przez podziemny labirynt zawsze towarzyszą wyjątkowe emocje.

  Więcej
 • Zapraszamy do Twierdzy Kłodzko – jesteśmy otwarci!

  Można zwiedzać Twierdzę Kłodzko. Póki co tylko jej górną część, ale i to, być może, niebawem się zmieni. Fortyfikacja jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00-16.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00) i od piątku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godz. 17.00).

   

  Więcej
 • Przekaż innym

  Podziel się w mediach społecznościowych

 • Informacje dodatkowe
 • Wizyty

  W dniu dzisiejszym: 64 
  Wszystkie: 1219491 

 • Kalendarium
Powered by QUICK.CMS Design ProjektGraficzny.com