Gra o Fort - Lekcja żywej historii

Szanowni Państwo

Chcemy Wam i Uczniom pokazać Twierdzę Kłodzko. Tak, tak – wiemy. Z pewnością widzieliście ją niejednokrotnie. Ale czy mieliście okazję ją tak naprawdę poznać?

Proponujemy Państwu wzięcie udziału w projekcie edukacyjnym skierowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Gra o Fort – bo tak nazywa się lekcja żywej historii, którą przygotowaliśmy – rozgrywa się w pruskiej fortecy z XVIII wieku i przenosi uczestników do okresu Wojen Śląskich w latach 1740-1763. Wydarzeń bardzo istotnych w historii regionu a pominiętych w podręcznikach szkolnych.

Uczniowie mają okazję przekonać się, jak wyglądało życie żołnierzy, jak przebiegała ich służba. Mogą poczuć zapach prochu i – o co zazwyczaj proszą nauczyciele – mogą zakosztować żołnierskiej musztry pod okiem wymagającego podoficera.

Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w Grze o Fort.

Pobierz folder - .pdf (wysoka jakość: 32 MB)

Pobierz folder - .pdf (plik ma tylko 0,6 MB, ale nadal można wszystko przeczytać i zobaczyć)

UWAGA! Ceny obowiązują do 31 grudnia 2019 r. (rezerwacja na ten rok), od 1 stycznia 2020 r. obowiązują inne ceny (dotyczy także rezerwacji dokonywanych obecnie na przyszły rok).

 

NazwaDataRozmiar
gra_o_fort-folder_wysoka-jakosc.pdf2018-10-30 09:2132946.58 KB
Cechy
Cena uczestnictwa35 zł od ucznia, opiekunowie bezpłatnie (1 na 10 os.)
Czas trwania lekcjiod 3 od 3,5 godz.
Rezerwacjatel. 74 867 34 68, z miesięcznym wyprzedzeniem
 • Sławomir Machlowski

  Ten Pan na zdjęciu to Sławomir Machlowski. I choć ma tutaj bardzo srogą minę, gwarantujemy, że to bardzo dobry człowiek. Prócz tej, jakże szlachetnej cechy, jest jeszcze kilka ważnych powodów, aby go poznać. Pan Sławomir posiada ogromną wiedzę na temat XVII i XVIII wieku – również wszystkiego tego, co w owym czasie działo się w Twierdzy Kłodzko i mieście. Pan Sławomir jest mistrzem szachowym. Ten fakt ma duże znaczenie, gdyż pozwala mu dostrzegać rzeczy dla wielu osób niezauważalne. Zmysł gracza będzie potrzebny również w Grze o Fort, gdy przyjdzie Wam toczyć pojedynki na planszach pewnej gry. Ale o tym wystarczy, to tajemnica ;-)

 • Marcin Gulczyński

  Wasz los jest w rękach artylerzysty Marcina Gulczyńskiego, żołnierza Twierdzy o niezwykle ciętym dowcipie. Spróbujcie mu podpaść, a ogłuszy Was porządnym wystrzałem, a następnie zagubi w pokręconych fosach fortyfikacji (w tym miejscu powinniście usłyszeć demoniczny śmiech). A tak poważnie, to do Państwa dyspozycji oddajemy samych profesjonalistów, którzy Twierdzę i jej zakamarki znają jak własną kieszeń.

 • Mirosław Klimkiewicz

  Mirosław Klimkiewicz

  Mirosław Klimkiewicz wie bardzo dużo na temat żołnierzy pruskich. Jest członkiem grupy rekonstrukcyjnej, odtwarzającej dawne bitwy, obozy żołnierzy, itp. Zna się bardzo dobrze na musztrze. Więc jak ktoś ma problem z dyscypliną Pan Mirosław szybko sobie z tym poradzi. Ktoś chętny do zapoznania się z pruską służbą wojskową?

 • Przekaż innym

  Podziel się w mediach społecznościowych

 • Informacje dodatkowe
 • Wizyty

  W dniu dzisiejszym: 27 
  Wszystkie: 508363 

 • Kalendarium
Powered by QUICK.CMS Design ProjektGraficzny.com