Zapraszamy do Twierdzy Kłodzko – jesteśmy otwarci!

Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przy wejściu otrzymają Państwo „Przewodniki kieszonkowe”, który pomoże Państwu w samodzielnym poznaniu Twierdzy Kłodzko.


Możliwe jest wejście w maksymalnie 6-osobowych grupach (osoby wspólnie zamieszkujące lub przebywające ze sobą na co dzień), odległość pomiędzy kolejnymi grupami powinna wynosić minimum 15 metrów.
Należy także pamiętać o takich zasadach jak: zakrywanie ust i nosa, unikanie dotykania eksponatów, wyposażenia Twierdzy.


Zachęcamy także do korzystania z zakupu biletów przez internet, jest to możliwe poprzez naszą stronę internetową (zakładka KUP BILET).

 

----------------
Poniżej prezentujemy regulamin zwiedzania w dobie pandemii:

REGULAMIN ZWIEDZANIA TWIERDZY KŁODZKO
W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19
Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do odwołania zostają wprowadzone następujące zasady zwiedzania Twierdzy Kłodzko, a także na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do odwołania obowiązuje niniejszy regulamin zwiedzania Twierdzy Kłodzko:
1. Twierdza Kłodzko do odwołania czynna jest w następujących dniach i godzinach:
• Poniedziałek – Czwartek: 9:00-16:00 (możliwość wejścia do godz. 15:00)
• Piątek – Niedziela: 10:00 – 18:00 (możliwość wejścia do godz. 17:00)
2. Do zwiedzania udostępniona jest główna trasa zwiedzania Twierdzy Kłodzko, prowadząca przez naziemne bastiony i kazamaty z ekspozycjami.
3. Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Informacji o obiekcie dostarczają „Przewodniki kieszonkowe” wydawane wraz z biletami wstępu oraz tablice informacyjne na trasie.
4. Zwiedzanie możliwe jest w grupach maksymalnie 6 osób, wspólnie zamieszkujących lub przebywających ze sobą na co dzień.
5. Odległości pomiędzy kolejnymi grupami zwiedzających powinny być nie mniejsze, niż 15 m.
6. Ekspozycja w kazamatach Wielkich Kleszczy ograniczona jest limitem zwiedzających, wynoszącym 30 osób, przy zachowaniu wymaganego dystansu między grupami jak w punkcie 4. Liczba zwiedzających ekspozycję jest egzekwowana przez pracownika obsługi.
7. Na terenie obiektu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
8. Zakup biletów odbywa się w kasie. Zaleca się dokonywanie płatności bezgotówkowych.
9. Podczas zakupu biletów i pamiątek oraz korzystania z sanitariatów wymagane jest zachowanie dystansu społecznego między osobami (odległości nie mniejszej niż 2 m).
10. Zaleca się unikać dotykania poręczy, barierek, klamek i elementów wyposażenia obiektu. Obowiązuje bezwzględny zakaz dotykania eksponatów.
11. Należy pamiętać o zachowaniu higieny z użyciem środków udostępnionych na terenie obiektu, zwłaszcza w sanitariatach.
12. Należy stosować się do wytycznych i poleceń pracowników Twierdzy Kłodzko.
Dyrektor Twierdzy Kłodzko
Joanna Stoklasek-Michalak

  • Przekaż innym

    Podziel się w mediach społecznościowych

  • Informacje dodatkowe
  • Wizyty

    W dniu dzisiejszym: 150 
    Wszystkie: 1264199 

  • Kalendarium
Powered by QUICK.CMS Design ProjektGraficzny.com