ZAMÓW WYSYŁKOWO JUŻ DZIŚ!

Jak wysyłkowo zamówić dany produkt? Należy wpłacić daną kwotę (znajdziecie ją pod opisem produktu) na konto 86 1020 5226 0000 6802 0672 4118 (w tytule wpisać tekst podany pod opisem produktu)i na adres e-mail marketing@twierdza.klodzko.pl wysłać potwierdzenie wpłaty i adres do wysyłki. 

ZAWÓWCIE JUŻ DZIŚ:

WOKÓŁ TWIERDZY KŁODZKO. 1000 LAT HISTORII W CIENIU WOJEN

Co znajdziecie w tej zacnej publikacji? Same ciekawostki poparte pracą naukową. Zresztą zobaczcie sami, oto spis treści:

Tomasz Przerwa, Jacek Jędrysiak
➡️ Wokół Twierdzy Kłodzko: 1000 lat historii w cieniu wojen

Marek Cetwiński
➡️ Kamieniec – castrum fortissimum. Kronikarskie echa wyprawy Brzetysława II w 1096 roku

Daniel Wojtucki
➡️ Przestępczość pospolita w Kłodzku od XVI do XVIII wieku. Przyczynek do badań zachowań kryminalnych na ziemi kłodzkiej

Kornel Drążkiewicz
➡️ Chodniki kontrminowe twierdzy kłodzkiej w świetle badań archiwalnych i terenowych

Andrzej Olejniczak
➡️ Francuzi na ziemi kłodzkiej 1806-1807 w korespondencji gen. Dominika Vandamme’a

Dariusz Nawrot
➡️ Polscy ułani na ziemi kłodzkiej w 1807 roku

Jacek Jędrysiak
➡️ Twierdza Kłodzko w systemie obronnym Królestwa Prus 1815-1850

Stanisław Kolouszek
➡️ Techniczne aspekty modernizacji twierdzy kłodzkiej po roku 1871

Tomasz Przerwa
➡️ „Strategiczna” Droga Sudecka na ziemi kłodzkiej (lata 30. XX wieku)

Piotr Stanek
➡️ Nie dla wszystkich kraina Pana Boga: jeńcy wojenni i inne kategorie osób przebywających przymusowo na ziemi kłodzkiej podczas II wojny światowej – zarys problemu

Radosław Szewczyk
➡️ Kłodzko podczas operacji „Dunaj” w świetle dokumentów z Archiwum Wojskowego w Oleśnicy

Joanna Stoklasek-Michalak
➡️ Działalność produkcyjna w Twierdzy Kłodzko po 1945 roku: plany i przebudowa obiektu w świetle zachowanych dokumentów

Gerold Wenzel
➡️ „Pamięci żołnierzy Twierdzy Kłodzko” – międzynarodowy projekt kulturalny

TYTUŁ PRZELEWU: 1000 LAT

CENA: 62 zł (47 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

TWIERDZE Z PAPIERU. FORTYFIKACJE PRUSKIE W LATACH 1786-1807

 

Twierdze z papieru to nowa książka Grzegorza Podrucznego – wybitnego znawcy tematu, autora (lub współautora) czterech monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Fortyfikacje te zaplanowano w nowej strategii Prus, jednak w przeważającej większości nie zrealizowano. Autor analizuje kontekst geopolityczny i jego dynamiczne zmiany na przestrzeni lat 1786 -1807. Szczegółowo przygląda się ewolucji teorii, praktyki wojennej i roli twierdz w praktyce wojennej II połowy XVIII w. W książce Czytelnik znajdzie opisy twierdz począwszy od twierdz śląskich, fortyfikacji górskich, twierdz na nowej wschodniej granicy Prus, fortyfikacji nadmorskich a skończywszy na starych twierdzach pruskich. Obok historii koncepcji projektów, można zapoznać się także jakie nowe rozwiązania wystąpiły w projektach i obiektach zrealizowanych. I wreszcie autor stawia nam pytanie jak fortyfikacje pruskie sprawdziły się w trakcie wojny francusko-pruskiej 1806-1807.

Rozrost terytorialny Prus i jego konsekwencje
Na przełomie XVIII i XIX w. Prusy rozrosły się terytorialnie, zagarniając wielkie obszary Rzeczypospolitej. Zgodnie z ówczesną strategią terytorium państwa musiało być bronione zarówno silną armią polową, jak i twierdzami. Twierdzami, będącymi bazami logistycznymi i wielkimi obozami dla wojska. W konsekwencji, zgodnie z tym zamierzeniem, Prusacy chcieli pokryć systemem twierdz całe terytorium państwa. Za myślą, niejednokrotnie oryginalną, nie poszedł jednak czyn, twierdz nie zbudowano – w większości pozostały one na papierze. Pomysł na tę książkę pojawił się w trakcie pisania poprzedniej, omawiającej rozwój fortyfikacji za rządów Fryderyka Wielkiego, wydanej w 2013 r. W trakcie wstępnych kwerend autor znalazł projekty z przełomu XVIII i XIX wieku, dotyczące twierdz pruskich, które nigdy nie zostały wzniesione.

Twierdze z papieru: teoretyczne dywagacje, czy fundament przyszłej szkoły fortyfikacji?
Pomysły pozostały papierze a zmiany geopolityczne po wojnach napoleońskimi, spowodowały, że projekty twierdzy w Warszawie, Szczytnie czy też Modlinie, nie miały szansy realizacji. Nie oznacza to jednak, że te niezrealizowane projekty były błędne i nie miały wpływu na rozwój architektury obronnej. Wręcz przeciwnie, wiele z nich zawierało sensowne pomysły, które później, czasem w nieco zmienionej formie, zrealizowano. Świetnym przykładem jest…twierdza Modlin. Prusacy uznali to miejsce za dobrą lokalizację jednej z nowych warowni. Zalety tego miejsca dostrzegli Francuzi, którzy zaczęli budowę tej warowni, a potem Rosjanie, którzy ją ukończyli.

Pozycja oparta o bogaty materiał źródłowy, wzbogacona przeszło sto ilustracji, szkiców i map, przypisy, słowniczek i indeksy oraz kolorową wkładkę.

TYTUŁ PRZELEWU: TWIERDZE

CENA: 101 zł (86 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

GLATZ

Kłodzko, wiosna 1920 roku. Profesor miejscowego liceum znajduje na moście okaleczone zwłoki. Kilka dni wcześniej na ruchliwej ulicy zostaje zastrzelony wysoki rangą oficer. Czy morderstwa coś łączy? Czy mieszkańcy Glatzu mogą się spodziewać kolejnych ofiar? I dlaczego do rozwiązania obu spraw sprowadzono z Berlina kapitana Wilhelma Kleina, wojskowego śledczego, którego przeszłość wydaje się równie zagadkowa jak popełnione zbrodnie?

Klein, przy wsparciu niepokornego wachmistrza Koschelli i asystenta policyjnego Jürgena Rotha, rozpoczyna dochodzenie. Wie, że na drodze staną mu zarówno miejscowi notable, jak i własne słabości. Nie przypuszcza natomiast, że sam otrzyma zaproszenie do niebezpiecznej gry.

Mistrzowsko skonstruowany kryminał Tomasza Duszyńskiego trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jego szczególnym bohaterem jest Glatz – dolnośląskie miasteczko, w którym wciąż pobrzmiewają echa niedawno minionej wojny. W cieniu kłodzkiej twierdzy skrywa się wiele ponurych tajemnic.

TYTUŁ PRZELEWU: GLATZ

CENA: 50 zł (35 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

GLATZ. KRAJ PANA BOGA

1921 rok. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte zwłoki. To zaginiona w 1916 roku Sabine Hunfeld, córka znanego importera cygar. Sprawę przejmuje kłodzka policja w osobie Franza Koschelli, szefa nowo utworzonego Wydziału Kryminalnego.

Koschella mozolnie odkrywa okoliczności zaginięcia dziewczyny. Przez pięć lat ktoś skutecznie zacierał ślady. Wkrótce dochodzenie przybiera nieoczekiwany obrót, a Franz zostaje okrzyknięty Mścicielem z Kłodzka. Czy zasłużył na ten przydomek?

Do miasta przybywa kapitan Wilhelm Klein. Wojskowy śledczy ma niewiele czasu by pomóc… lub przeszkodzić wachmistrzowi Koschelli w jego szaleńczych planach.

Kto stał za porwaniem Sabine? Jak głęboko sięga sieć wzajemnych powiązań w strukturach kłodzkiego hrabstwa? Ile jeszcze tajemnic kryje Kraj Pana Boga?

Znakomity kryminał i porywająca opowieść o ambicji, lojalności i ciemnej stronie lat 20.

TYTUŁ PRZELEWU: GLATZ-KRAJ

CENA: 50 zł (35 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

GLATZ. ZAMIEĆ

Hrabstwo Kłodzkie kilka lat po wojnie. Kraina Pana Boga stoi u progu kryzysu, który dotyka Republikę Weimarską. Mroźna zima skuła lodem malownicze okolice Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Lądka Zdroju. Malownicze krajobrazy stają się scenerią brutalnych zbrodni. To zapowiedź ciężkich czasów dla społeczności hrabstwa. Klucz do rozwiązania zagadki morderstw tkwi w przeszłości, może mieć jednak decydujący wpływ na przyszłość i losy wielu ludzi. Wraz z roztopami nadchodzi nowa rzeczywistości dla mieszkańców Glatz.

Śnieżnik, zima 1923 roku. Miejscowy przewodnik odnajduje na szczycie Wieży Wilhelma zwłoki turysty okaleczone w okrutny i przemyślny sposób. Tego samego dnia zostaje zamordowany ceniony naukowiec. Zabójca w pozostawionej wiadomości przedstawia się jako bohater lokalnych legend, Duch Gór, Rübezhal.

Do prowadzenia sprawy zostaje wyznaczony szef Kłodzkiego Wydziału Kryminalnego nadwachmistrz Franz Koschella. Szybko staje się jasne, że Rübezahl wybiera ofiary nieprzypadkowo, a tropy prowadzą do podberlińskiego szpitala w Beelitz.

Na drodze kłodzkiego policjanta staje dawny znajomy, wojskowy śledczy, kapitan Wilhelm Klein. Koschella jest pewien, że klucz do ujęcia sprawcy tkwi w jego przeszłości. Wie, że konfrontacja z Kleinem jest nieunikniona, a prawda, którą dzięki niej odkryje, okaże się brzemienna w skutki.

TYTUŁ PRZELEWU: GLATZ-ZAMIEĆ

CENA: 50 zł (35 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

GLATZ. GOLIAT

1923 rok to czas kryzysu, z którego Republika Weimarska wciąż nie potrafi się podnieść po wielkiej wojnie. Inflację i bezrobocie szczególnie odczuwają najbiedniejsi mieszkańcy Glatzu. Społeczne niepokoje przenoszą się na ulice miast. W Republice do głosu dochodzą ci, którzy mówią o konieczności budowy silnej i zjednoczonej Rzeszy, a w Hrabstwie Kłodzkim – organizacje przestępcze próbujące wykorzystać kryzys dla własnych korzyści. Kraj Pana Boga czeka okres chaosu i rozliczeń z przeszłością.

Nadchodzi okres chaosu i rozliczeń z przeszłością

W marcu 1923 roku ksiądz Paul Reiser skacze z wieży kościoła Wniebowzięcia NMP w Glatzu. Jego samobójstwo, wydawałoby się, przechodzi bez echa, jednak kilka miesięcy później ujawniane są obrazy przedstawiające wizje, którymi ksiądz dzielił się przed śmiercią z wiernymi. Malowidła stają się zapowiedzią kolejnych morderstw. Czy za drastycznymi wydarzeniami stoją wyznawcy Reisera? A może berlińska organizacja przestępcza, która właśnie pojawiła się w Glatzu?

Zdegradowany wachmistrz Franz Koschella ściera się z nowym przeciwnikiem. Wraz z kapitanem Wilhelmem Kleinem natrafiają na zagmatwaną sieć intryg, której nici prowadzą w stronę kłodzkiego magistratu, ciemnych uliczek Glatzu, a nawet dalej, w kierunku stolicy. Czego szukają w mieście berlińskie ringvereiny? Czy wizje Reisera dotyczące Pasji Chrystusa urzeczywistniły się właśnie w Hrabstwie Kłodzkim? Kryzys Republiki Weimarskiej przenosi się na ulice miasta. W cieniu kłodzkiej twierdzy rozpoczyna się krwawa walka o wpływy.

TYTUŁ PRZELEWU: GLATZ-GOLIAT

CENA: 55 zł (40 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

GLATZ - PAKIET 4 KSIĄŻEK

TYTUŁ PRZELEWU: GLATZ-PAKIET

CENA: 145 zł (130 zł książka + 15 zł wysyłka) 

 

------

KUBEK CERAMICZNY VINTAGE

Świetny kubek ceramiczny. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że czarna kawa jest lepsza od czarnego prochu ;) Takie rzeczy to tylko u nas.

Pojemność: 240 ml

TYTUŁ PRZELEWU: KUBEK-PROCH

CENA: 43 zł (28 zł kubek + 15 zł wysyłka) 

 

------

KUBEK Z KARABIŃCZYKIEM

Kubek z karabińczykiem ze stali nierdzewnej. Idealny na wycieczki. Można przypiąć do plecaka.

Pojemność: 200 ml. 

TYTUŁ PRZELEWU: KUBEK-STAL

CENA: 40 zł (25 zł kubek + 15 zł wysyłka) 

 

------

KUBEK TERMICZNY

Kubek termiczny "dziś jestem podminowana" lub "dziś jestem podminowany". Oryginalny i z Twierdzy Kłodzko ;)

Pojemność: 600 ml

TYTUŁ PRZELEWU: KUBEK-PODMINOWANA

TYTUŁ PRZELEWU: KUBEK-PODMINOWANY

CENA: 52 zł (37 zł kubek + 15 zł wysyłka) 

  • Przekaż innym

    Podziel się w mediach społecznościowych

  • Informacje dodatkowe
  • Wizyty

    W dniu dzisiejszym: 141 
    Wszystkie: 1264190 

  • Kalendarium
Powered by QUICK.CMS Design ProjektGraficzny.com