Oktober Festung 2018

Blisko 400 osób wzięło udział w grze terenowej, a około 300 w Konsumenckim Konkursie Piw Domowych odbywających się w ramach tegorocznego Oktober Festung.

Uczestnicy gry terenowej mieli do wykonania 10 zadań, które przygotowali kompani ze Stowarzyszenia Kłodzkie Bractwo Rycerskie, członkowie 47 Pruskiego Pułku Piechoty oraz pracownicy Twierdzy Kłodzko. Trzeba było się wykazać zarówno sprawnością, refleksem, ale i bystrością umysłu. Umiejętności uczestników gry były oceniane. Czołówka rankingu ma zapewnione miejsce w szeregach obrońców Twierdzy. Będzie służyć jedyne 20 lat – jak to się niegdyś zdarzało w armii pruskiej :)

Co zaś tyczy konkursu piw. Wzięło w nim udział dziesięcioro piwowarów z Dolnego Śląska. Warunek udziału był właściwie tylko jeden: piwa muszą być zrobione na bazie polskich odmian chmielu. „Rywalizacja” przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Oceniający mogli dowiedzieć się o wielu tajnikach warzenia piwa. Co chwila padały pytania, a piwowarzy chętnie odpowiadali.

Najlepiej oceniony został wyrób Łukasza Śliwki i Jakuba Dzidowskiego z Ołdrzychowic. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Ursaki z Marcinowa, zaś podium zamykał Stefan Buczek z Krosnowic.

Warto wymienić nazwiska pozostałych piwowarów, bo wszystkie piwa były godne uwagi i każde było na swój sposób wyjątkowe. W konkursie także wzięli udział: Tomasz Kolendo z Lądka-Zdroju, Konrad Oczkowski z Kudowy-Zdroju, Michał Sikorski , Tomasz Wilk, Michał Wiśniewski, Bartek Filipiuk z Wrocławia i Kamil Kret z Wałbrzycha.

To nie wszystkie atrakcje, które czekały na odwiedzających Twierdzę Kłodzko. Można było zobaczyć część powstającej trasy turystycznej. Pokazana została wyremontowana kazamata, w której odtwarzany jest mapping Twierdzy. Można było zobaczyć odrestaurowaną suchą fosę.
Popołudniem rozpoczęły się koncerty kłodzkiej Grupy Wsparcia i zespołu Czarno-Czarni (nowa, w pełni profesjonalna scena została zakupiona w ramach realizowanego projektu).

  • Przekaż innym

    Podziel się w mediach społecznościowych

  • Informacje dodatkowe
  • Wizyty

    W dniu dzisiejszym: 147 
    Wszystkie: 1264196 

  • Kalendarium
Powered by QUICK.CMS Design ProjektGraficzny.com