UWAGA!

Do 31.03.2020 r. została zawieszona sprzedaż biletów internetowych. Przy małym ruchu turystycznym godzina zwiedzania obiektu z przewodnikiem ustalana jest na bieżąco, podczas zakupu biletu w kasie twierdzy.

TripAdvisor

Twierdza Kłodzko - historia pełna emocji

Historia Twierdzy Kłodzko sięga wiele wieków wstecz. Niegdyś nam miastem górował zamek, który z czasem został przekształcony w twierdzę. Z roku na rok turyści mogą zwiedzać kolejne jej obszary. Dostępna jest zupełnie nowa trasa zwiedzania wiodąca m.in. stokami Twierdzy Kłodzko.


Obecnie w towarzystwie przewodnika turyści mają szansę zdobyć ostateczny punkt obrony twierdzy czyli donjon. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór otaczających ziemię kłodzką. Śmiałkowie pod czujnym okiem pruskiego żołnierza mogą przejść błyskawiczne przeszkolenia artyleryjskie przy jednej z armat.


Na żądnych wrażeń czekają podziemia, z których bez przewodnika ciężko byłoby się wydostać. Sieć podziemnych chodników kontrminowych (właściwa nazwa tuneli) rozciąga się pod stokiem bojowym Twierdzy. Do czego służyły? Dowiecie się podczas niezapomnianej wyprawy po labiryntach kłodzkiej fortecy.

  • Przekaż innym

    Podziel się w mediach społecznościowych

  • Informacje dodatkowe
  • Wizyty

    W dniu dzisiejszym: 69 
    Wszystkie: 557125 

  • Kalendarium
Powered by QUICK.CMS Design ProjektGraficzny.com