kamila

kamila

W związku z budzącym zastrzeżenia przebiegiem głosowania w konkursie na Ulubioną Bajkę Misia Zniszczysława, Organizator unieważnia wyniki internetowego głosowania, a za wiążące uznaje wyniki pracy Jury ogłoszone 5 czerwca 2017r.

W załączniku do pobrania KOMUNIKAT Organizatora Konkursu.

 

 

Czytaj dalej...

Upragnione i wyczekiwane przez wielu terminy Nocnego Zwiedaznia Twierdzy na cały sezon letni 
Przypominamy o koniecznosci wcześniejszej rezereacji telefonicznej ( te. 74 867 34 68)

Cena bez zmian 35 zł/os.

17.06 (sobota) godz.22.00
 
1.07 (sobota) godz. 22.00
8.07 (sobota) godz. 22.00
22.07 (sobota) godz. 22.00
29.07 ​(sobota) godz. 22.00
 
5.08 (sobota) godz. 22.00
11.08 (piątek) godz. 22.00
14.08 (poniedziałek) godz. 22.00
19.08 (sobota) godz. 22.00
26.08 (sobota) godz. 22.00
Czytaj dalej...

Rewelacyjna i długo oczekiwana gra terenowa w formie średniowiecznego obozu szkoleniowego dla entuzjastów ówczesnej kultury. Nie jesteś entuzjastą? Nie szkodzi, po zaliczeniu obozu zostaniesz. Ulokowane w zaułkach Twierdzy Kłodzko stanowiska średniowiecznego rzemiosła: łucznika, cieśli, kowala, garncarza, szwaczki i rycerza, a także niełatwa, ale satysfakcjonująca sztuka stworzenia teatru rodem z "ciemnych wieków", każdemu uczestnikowi zapewni namiastkę dawnego świata, a może i bilet na podróż w czasie.
Wejście na teren obozu szkoleniowego i udział w grze za symboliczną złotówkę.
Organizator: Kłodzkie Bractwo Rycerskie i Twierdza Kłodzko.
Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Nabór na przewodników do Twierdzy Kłodzko!

Jeśli interesujesz się historią regionu, lubisz nowe wyzwania i pracę z ludźmi, zapraszamy do udziału w szkoleniu na przewodnika po Twierdzy Kłodzko.

Szukamy osób:
– otwartych, uśmiechniętych i obdarzonych wyobraźnią;
– cechujących się wysoką kulturą osobistą;
– elokwentnych i posiadających dobrą dykcję;
– dyspozycyjnych i gotowych do pracy w różnych terminach, również w weekendy i w godzinach wieczornych;
– dobrze czujących się w epokowych mundurach;
– śmiało poruszających się w podziemnych korytarzach.

Dodatkowymi atutami kandydatów będą:
– ukończenie szkoły o profilu turystycznym;
– doświadczenie w pracy przewodnika;
– doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą;
– szczególnie wysoko premiowana będzie bardzo dobra znajomość języków obcych (zwłaszcza angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, czeskiego) i gotowość do oprowadzania grup obcojęzycznych.

Szkolenie w ramach naboru będzie składało się z dwóch części.
Część teoretyczna będzie obejmować cztery bloki zajęć:
– wykłady z wiedzy ogólnej (z zakresu historii Śląska, historii Twierdzy Kłodzko, rozwoju fortyfikacji)
– zajęcia warsztatowe (metodyka pracy przewodnika, pierwsza pomoc przedmedyczna, autoprezentacja i profesjonalna obsługa klienta)
– funkcjonowanie Twierdzy Kłodzko (oferta obiektu, trasy turystyczne, obowiązki przewodnika).
– zwiedzanie instruktażowe obiektów i tras turystycznych Twierdzy Kłodzko.
Zajęcia odbywać się będą w dni powszednie.
Część praktyczna będzie obejmować hospitacje wycieczek prowadzonych przed doświadczonych przewodników w indywidualnie ustalonych terminach.

Aby wziąć udział w naborze należy przesłać CV (koniecznie ze zdjęciem, co ułatwi identyfikację kandydatów w trakcie procesu rekrutacyjnego) oraz list motywacyjny na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do kasy Twierdzy Kłodzko w zaklejonej kopercie z dopiskiem: nabór przewodnicki.

CV prosimy zaopatrzyć w klauzulę:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przewodników Twierdzy Kłodzko (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”

Termin nadsyłania zgłoszeń do 24 lutego 2017 roku.

Zastrzegamy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami, które zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną. W jej trakcie poznamy się lepiej i ocenimy predyspozycje kandydata do pracy przewodnika.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 6-10 marzec 2017 roku.

Co oferujemy osobom, które otrzymają pracę?
– umowę zlecenie i atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do kwalifikacji, zaangażowania i poświęconego czasu,
– elastyczny grafik,
– pracę w zgranym zespole,
– możliwość rozwoju i zdobycia cennych doświadczeń,
– możliwość udziału w ciekawych i niekonwencjonalnych przedsięwzięciach (np. inscenizacjach historycznych, wydarzeniach kulturalnych, nietypowych eventach).

E-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj dalej...

Zapraszamy na niebanalne, militarne zamknięcie sezonu turystycznego na Twierdzy Kłodzko - Oktober Festung 2016.
W ostatnią sobotę października (29 X) Twierdza stanie się polem rozgrywki dla wszystkich osób lubiących spędzać czas w gronie rodziny lub znajomych, w sposób atrakcyjny i aktywny, wymagający podejmowania wyzwań i stawania w szranki z innymi graczami. A wszystko to w okolicznościach gwarantujących udaną zabawę i niezapomniane wrażenia!
Warunkiem będzie pobranie Karty Rekruta i wypełnienie jej maksymalną ilością punktów. Punkty będzie można zdobyć wskutek zaliczenia rozmaitych zadań przy kilku stanowiskach rozlokowanych na terenie Twierdzy. Zadania nawiązują charakterem do militarnych rozrywek (rozgrywek), jakimi raczyli się żołnierze Twierdzy w okresie pokoju (tudzież międzywojnia). Będzie więc gra w kości, szybka potyczka warcabowa prusko-austriacka, strategiczna obrona fortecy (z użyciem palców i kapsli), zręcznościowe zmagania o wolność oraz inne zadania nawiązujące do historii Twierdzy Kłodzko. Zabawa potrwa ok. 2 h i będzie miała 3 odsłony (10.00-12.00, 12.00-14.00, 14.00-16.00), zakończone niespodzianką. Wstęp: 1 zł/os. (dzieci do lat 6 bezpłatnie).
Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Wzorem ubiegłych latach Twierdza Kłodzko przygotowała atrakcje na długi weekend majowy. Oprócz normalnego zwiedzania w towarzystwie przewodników ,turyści będą mogli spotkać się z żołnierzami 47 Infanterie Regiment von Grawert, którzy ,,przetestują'' wiedzę historyczną Naszych gości. Osoby, które „zdadzą” egzamin pozytywnie otrzymają nagrody od Prusaków.
Będzie można również zaglądnąć do kotła abysprawdzić co jadał pruski gemain w epoce napoleońskiej.

Po raz pierwszy w tych dniach na Twierdzy stanie obozem Kłodzkie Bractwo Rycerskie, które szykuje niespodzianki owiane tajemnicą mroków średniowiecza.

2 maja o godzinie 21.30 załoga Twierdzy zaprasza na pierwszą w tym sezonie edycję Nocnego Zwiedzania. Ilość osób na Nocne Zwiedzanie jest ograniczona, dlatego prosimy o rezerwację telefoniczną pod numerem 74 867 34 68.

Od 30.04 do 3.05.2016 zapraszamy od 9.00 do 18.00,

a 2.05 doddatkowo o 21.30 na Nocne Zwiedzanie.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kalendarz wpisów

« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Polub nas!

Film o Twierdzy Kłodzko

Film o Twierdzy Kłodzko